الکسیس مور رئیس دیوان داوری ICC باقی ماند/ لعیا جنیدی، نماینده کمیته ایرانی ICC در دیوان داوری بین‌المللی ICC شد

شورای عالی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، الکسیس مور‌ (Alexis Mourre) را به عنوان رئیس دیوان داوری - با تساوی جنسیتی بالا و تنوع بی سابقه – برای‌ یک دوره سه ساله دیگر از اول جولای ۲۰۱۸‌ تجدید انتخاب کرد.
الکسیس مور رئیس دیوان داوری ICC باقی ماند/ لعیا جنیدی، نماینده کمیته ایرانی ICC در دیوان داوری بین‌المللی ICC شد

 

برای دوره ۲۰۲۱-۲۰۱۸‌، شورای اتاق بازرگانی بین‌المللی ۱۷۶ عضو از ۱۰۴ کشور که نشان‌دهنده همسانی جنسی از ۸۸ زن و ۸۸ مرد هستند را انتخاب کرد.

مطابق با شرایط فعلی، ترکیب جدید دفتری اداری شامل ۱۷ نائب رئیس شامل ۹ زن و ۶ عضو جدید است.

شهرت دیوان داوری ICC به عنوان موسسه داوری ارجح در تمامی قارهها بازتاب داشته و تقسیم‌بندی بر اساس منطقه به شرح زیر است:

آفریقا (۱۳%)‌، آسیا (۲۶%)، ‌اروپا (۳۹%)، آمریکا شمالی (۴%)، آمریکای لاتین و کارائیب (۱۵%) و اقیانوسیه (۳%)

الکسیس مور در این باره گفت:‌ «به دست آوردن تساوی جنسیتی کامل در دیوان داوری ICC‌، نقطه عطفی در تاریخ داوری بین‌المللی است. ما همچنان از نوآوری‌هایی‌ که توسط دیوان با تنوع جنسیتی بی‌سابقه ایجاد شده است، خرسندیم.»

اعضای جدید دیوان داوری از کشورهایی هستند که قبلا در دیوان داوری نماینده‌ای نداشته‌اند. قرقیزستان و ازبکستان از جمله کشورهای جدید این دیوان هستند که حضور آنها کمربند دیوان داوری را تقویت می‌کند.

دیوان داوری همچنین شامل اعضایی از کامرون، اتیوپی، کنیا‌، لیبی و تانزانیا است.

در راستای تصمیم دیوان که اجازه خدمت اعضا برای بیش از دو دوره متوالی را نمی‌دهد، نزدیک به ۵۰ درصد از اعضای دیوان داوری تازه وارد هستند.

علاوه بر تنوع جنسیتی و منطقه‌ای، دیوان داوری بر تجدید بی‌نظیر نسلی، با بیش از ۱۵٪ از اعضای زیر ۴۰ سال و ۴۰٪ بین ۴۱ و ۵۰  سال تاکید دارد.

الکسیس مور در ادامه گفت: «‌دیوان داوری جدید در مسیری که توسط اعضای خروجی تعیین شده است، به فعالیت خود ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند تا به کاربران خود در سراسر جهان خدمات خوبی ارایه دهد. من شک ندارم که دیوان جدید داوری‌ICC  جهت نشان‌دادن چالش‌های داوری به شدت فعالیت می‌کند و‌ICC  را به عنوان نهادینه‌ترین و برترین نهاد داوری در تمام قاره‌ها حفظ خواهد کرد.»

 

شایان به ذکر است که در این رویداد، لعیا جنیدی از حقوقدانان ارشد بین‌المللی به عنوان عضو دیوان داوری اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC Court) و نماینده کمیته ایرانی در این دیوان تایید شد. همچنین شهرام شمس، حقوقدان بین‌المللی به عنوان عضو علی البدل این دیوان پذیرفته شد.

 

 

 

جهت دیدن لیست اعضای دیوان داوری ICC اینجا وارد شوید.

۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸
کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی |
تعداد بازدید : ۴۳۵
کد خبر : ۹۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید