کارگاه آموزشی «مدیریت استرس در وکالت حرفه ای» در مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

کارگاه آموزشی «مدیریت استرس در وکالت حرفه ای» در مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

 کارگاه آموزشی مدیریت استرس در وکالت حرفه ای مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت در کارگاه آموزشی مدیریت استرس با ماهیت و انواع آن و راهکارهای مقابله با استرس آشنا شدند. در این کارگاه امیرعباس بزرگمهر «عضو هیات علمی دانشگاه»، احسان مظفری «معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری استان تهران» مطالب خود را ارائه نمودند.

امیر عباس بزرگمهر در ابتدا به تعریف استرس پرداخته و استرس را بدینگونه تعریف نمودند:

استرس حالتی هیجانی است که فشار روانی به ما وارد می کند و بر هم زننده تعادل ما در زندگی است.

استرس پیامد فرایند ارزیابی فرد از تجارب تنش آفرین محیط است.  سپس ایشان استرس را به استرس مفید و مضر تقسیم نمود که استرس مفید می تواند به ما کمک کند تا در آزمون های مهم یا در مسابقات ورزشی موفق شویم امّا استرس مضر ما را به سوی یأس می کشاند.  

این عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه بدبینی آموخته شده در دانشکده و دانشگاه، پیش بینی بدترین حالت ممکن، وسواس انجام همه چیز به موقع دقیق و کامل، برنده گرایی، درد نیابتی را از مهمترین دلایل استرس وکلا است، سپس این مدرس مهارتهای شناختی عوارض رفتاری شخصی و سازمانی را مطرح نمودند که عوارض رفتاری شخصی استرس عبارتند از: عصبانیت، بی خوابی یا پرخوابی، تغییر در عادت غذایی، افزایش مصرف دخانیات و یا اعتیاد به مواد مخدر، شتاب زدگی در سخن گفتن.

عوارض رفتاری سازمانی هم عبارتند از: خشونت در رفتار با افراد سازمانی، طفره رفتن از کار، حادثه آفرینی، افزایش عیب و تاخیر، بی علاقگی به کار، فراموش کاری، تصمیم ضعیف، کاهش میزان عملکرد، ترک سازمان

آقای احسان مظفری معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری استان تهران به تشریح عوامل استرس زای محیطی و سازمانی پرداختند.

عوامل استرس زای سازمانی ساختار سازمانی، فرایند سازمانی، خط مشی سازمانی، عوامل ارتباطی، الزامات شغلی، شرایط فیزیکی سازمان، مراحل حیات سازمان.

عوامل استرس زای محیطی: عوامل اقتصادی، عوامل سیاسی، عوامل تکنولوژیکی

در انتهای برنامه به عناوین و روش های مدیریت استرس اشاره شد.

روش های مدیریت استرس: تفکر عمیق و آرمان دار و متوجه هدف، مدیریت زمان، مدیریت نقش، ورزش، استراحت، حمایت های اجتماعی، خودخواهی دیگرخواهانه و احساس مفید بودن، روی آوردن به طنز و شوخی

با توجه به گستردگی مطالب مقرر شد که ادامه مباحث مدیریت استرس وشیوه مقابله با استرس در جلسه ای دیگر باهمین عنوان در مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار شود.

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۷۰۲
کد خبر : ۱۳۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید