کارگاه آموزشی واردات کالا و چالش های حقوقی و فنّی آن برگزار شد

کارگاه آموزشی واردات کالا و چالش های حقوقی و فنّی آن برگزار شد

کارگاه آموزشی با عنوان واردات کالا و چالش های حقوقی و فنی آن با حضور جمعی از  صاحبان کسب‌‎و‌کار و فعالان اقتصادی، وکلا و مدیران شرکت ها در ساختمان مرکز داوری اتاق تهران برگزار شد.
 
این جلسه به دنبال سلسله نشست‌های  اتاق تهران با هدف آشنایی کارآفرینان و صاحبان بنگاه‌ها با مسائل حقوقی و قضایی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی برگزار شد و طی آن، تجار و بازرگانان ضمن آشنایی با فرآیند های گمرکی آخرین مقررات واردات کالا و مسایل حقوقی مربوط به آن و راهکارهای مشخص برای پیشگیری از ایجاد تبعات منفی بی اطلاعی و عدم آگاهی نسبت به مقررات و بخشنامه ها برای فعالان اقتصادی تشریح شد.

http://arbitration.tccim.ir/Content/media/image/2019/07/600_orig.jpeg?t=636994818810909734به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این نشست طی روز یکشنبه  هفته جاری در محل ساختمان شماره 3 اتاق تهران برپا شد .

در این نشست که با استقبال فعالان اقتصادی مواجه شد، دکتر ابراهیم نقدی (مدیرکل حقوقی گمرک ایران) و علی معقولی (مدیرکل سابق مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک) به تحلیل قوانین و مقررات و ارایه راهکار برای پیشبرد تشریفات گمرکی به نحو قانونی ارائه نمودند.

مدیر کل حقوقی گمرک با اشاره به اینکه بخش خصوصی اعم از شرکت های بازرگانی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز اختلاف در موضوعاتی چون وارادت و صادرات کالا برای  حل و فصل سریع و دقیق اختلافات خود می توانند از داوری بهره ببرند و شرط داوری اتاق بازرگانی تهران به عنوان مرکز داوری معتبر می تواند در حل و فصل اختلافات موثر باشد.

 

http://arbitration.tccim.ir/Content/media/image/2019/07/601_orig.jpeg?t=636994819459271034

 

در پایان حاضرین سئوالات خود درباره حقوقی گمرکی را مطرح نمودند.

مرکز داوری اتاق تهران که فعالیت آن از دو سال گذشته آغاز شده‌ و مشاوره‌های حقوقی را به فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار ارائه می‌دهد، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای حقوقی با هدف آشنایی بنگاه‌های اقتصادی و بازرگانان بخش‌خصوصی را نیز در دستورکار دارد.

در همین ارتباط، طی روزهای آتی فراخوان همایش آشنایی با حقوق بیمه نیز از سوی این مرکز صادر و به اطلاع اعضای اتاق تهران خواهد رسید.

 

 

به کانال مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران بپیوندید

http://arbitration.tccim.ir/Content/media/image/2018/12/516_orig.gif?t=636815237201899401

 

 

۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶
دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران |
تعداد بازدید : ۶۱۰
کد خبر : ۱۲۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید