یک سال از بنای خانه تشکل‌ها در اتاق بازرگانی تهران گذشت

یک سال از بنای خانه تشکل‌ها در اتاق بازرگانی تهران گذشت

خانه‌ای برای گفتمان و توانمندسازی تشکل‌های بخش‌خصوصی

 

در کمتر از یکسال گذشته بیش از 423 نشست و گردهمایی توسط تشکل‌های بخش خصوصی در خانه تشکل‌های اتاق بازرگانی تهران برگزار شده است.

کمتر از یک سال پیش، ساختمانی مجهز و تازه‌ساز در یکی از مناطق مرکزی تهران افتتاح شد که طی یک‌سال گذشته به محل رفت‌و‌آمد مدیران کانون‌های بزرگ و کوچک کسب‌و‌کار از بخش‌های مختلف اقتصادی درآمده است.

 بهمن‌ماه سال گذشته بود که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران سومین ساختمان ستادی خود را به نام «خانه تشکل‌ها» بازگشایی کرد تا تشکل‌های اقتصادی بخش ‌خصوصی اعم از انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، سندیکا‌ها و ... صاحب مکانی برای برپایی گردهمایی‌ها و برگزاری جلسات کاری خود شوند.

تجهیز بنایی شش طبقه با چندین سالن کنفرانس و اتاق‌های جلسات مجهز به سیستم صوتی و تصویری، در نقطه‌ای از تهران با قابلیت دسترسی آسان برای فعالان اقتصادی، ابتکاری بود که با مصوبه هیات رییسه هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، به اجرا درآمد و به این ترتیب، تشکل‌هایی که با مشکل در تامین محل گردهمایی کنفرانس‌های عمومی و نشست‌های هیات مدیره مواجه بودند، صاحب‌خانه شدند.

آن‌طور که مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران می‌گوید، ایجاد خانه تشکل‌ها از سوی اتاق تهران، مورد استقبال فعالان اقتصادی و انجمن‌های حوزه کسب‌و‌کار قرار گرفته به طوری که تشکل‌ها می‌توانند به صورت آنلاین و با مراجعه به سایت اتاق تهران، روزهای مورد درخواست برای برگزاری جلسات هیات مدیره، نشست‌های کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی و یا همایش‌های خود را ثبت کرده و از امکانات این ساختمان برخوردار شوند.

به گفته غلامرضا ملکی، اتاق تهران با ساخت و تجهیز ساختمان خانه تشکل‌ها، مکانی را برای گفتمان تشکل‌ها و خودنمایی بیشتر مقوله تشکل‌گرایی در بخش خصوصی ایجاد کرد و در تلاش است تا با جدیت بیشتری در مسیر توانمندسازی تشکل‌ها گام بردارد.

بازنگری در شیوه‌های آموزشی تشکل‌ها و برپایی دوره‌های آموزشی متنوع، از دیگر خدماتی ارائه شده از سوی اتاق تهران به تشکل‌ها است که مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران به آن اشاره دارد.

در همین زمینه، ملکی به برگزاری دوره آموزشی MBA ویژه دبیران تشکل‌ها اشاره کرد که از مرداد ماه امسال با پذیرش نزدیک به 30 دانش‌پذیر و با همکاری مشترک مرکز آموزش اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شده و ترم دوم آن در حال اجراست.

ساختمان خانه تشکل‌ها که به همت اتاق تهران ساخته و در حال حاضر نیز درهای آن به روی تشکل‌های عضو اتاق بازرگانی باز است، در کل دارای 9 سالن کنفرانس با ابعاد مختلف است که برای برگزاری جلسات گروهی و نشست‌های تشکل‌های اقتصادی تجهیز شده است.

در طبقه سوم این ساختمان، دفاتری برای تشکل‌های بخش خصوصی راه‌اندازی شده و در حال حاضر دفاتر کاری 10 تشکل از گروه‌های اقتصادی مختلف در این طبقه افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. همچنین در این ساختمان، مرکز داوری اتاق تهران مستقر است و فعالان اقتصادی و بنگاه‌های بخش خصوصی، موارد حقوقی مرتبط با کسب‌و‌کار خود در داخل و همچنین با شرکای تجاری خارجی را از طریق این مرکز به انجام می‌رسانند. در طبقات بالایی ساختمان خانه تشکل ها نیز تحریریه نشریه آینده‌نگر به عنوان ارگان رسانه‌ای اتاق تهران مستقر است.

تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق بازرگانی برای استفاده از خدمات خانه تشکل‌ها، می‌توانند طی تماس با امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران و دریافت شناسه و رمز عبور ورود به سامانه، امکان ثبت درخواست برای برگزاری جلسات مختلف در این ساختمان را فراهم کنند.

لازم به ذکر است که در مدت زمان کمتر از یکسال که از افتتاح و راه‌اندازی خانه تشکل‌ها می‌گذرد، حدود 82 تشکل از امکانات آن استفاده و بهره‌برداری کرده‌اند و 423 نشست، همایش و گردهمایی (بیش از 1480 ساعت) در این محل برگزار شده است.


http://arbitration.tccim.ir/Content/media/image/2018/12/516_orig.gif?t=636815237201899401

۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۰
اتاق بازرگانی تهران |
تعداد بازدید : ۵۰۷
کد خبر : ۱۱۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید